Podsumowanie targów

W dniach 23-25 marca br. w centrum wystawienniczo-targowym odbyły się Targi żeglarstwa, Sportów Wodnych i Rekreacji Pomerania Sail Expo. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski.

Na targach zaprezentowało się blisko 50 firm przedstawiając bardzo zróżnicowaną ofertę. Można było podziwiać jachty motorowe, jachty żaglowe, obejrzeć mniejsze łódki i żaglówki,  sprzęt kitesurfingowy, kajaki, a także sprzęt do nurkowania. Można było zapoznać się z ofertą firm organizujących chartery jachtów, szkół nurkowania, producentów i dystrybutorów specjalistycznego sprzętu, czy wysokiej klasy odzieży sportowej. Oprócz przedsiębiorstw promowały się również gminy i organizacje pozarządowe zajmujące się sportem i turystyką. Oferty dla młodzieży na zbliżający się sezon prezentowały również szczecińskie kluby sportowe.

O swoich dokonaniach i samotnych rejsach barwnie opowiadali m.in. Aleksander Doba i Radosław Kowalczyk, a młodszym widzom bardzo podobał się pokaz freestyle’u kajakowego, mało znanego jeszcze w Polsce sportu, czyli sztuki wykonywania figur wokół wszystkich trzech osi kajaka, w wykonaniu wicemistrza Polski Juniorów Marcina Mateckiego.

Targom towarzyszyło Pomerania Sail Forum, podczas którego głównie skupiono się na inwestycjach związanych z Zachodniopomorskim Szlakiem Żeglarskim, a także dyskutowano o potrzebnych dla regionu działaniach w zakresie rozwoju turystyki wodnej.

Impreza odbywała się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Szczecin.

 

Jesteś tutaj: Start Strona główna Główna Podsumowanie targów